silueta
Petr Janoušek
281 970 730
napište nám
zpět do katalogu

HECHT 1848 2in1 elektrický vertikutátor

Cena bez DPH: 2 471 Kč
Cena vč. DPH: 2 990,- Kč
Výrobce HECHT
Dostupnost Skladem
 
Záběr 40 cm
Motor      1800 W
Nastavení  plynule
Váha 13 kg

Parametry

Parametr                  Popis
Motor                            Elektrický
Provedení šasi           Plast
Elektrický motor
Doporučená pracovní plocha (m2) 1200
Hmotnost (kg)            13
Objem koše v (litr)     55
Počet nožů                  20
Pracovní záběr (cm)  40
Příkon (W)                  1800
Nastavení hloubky   -13 až 9 mm

Popis zboží  

Kvalitní a výkonný elektrický motor 1800 W. Díky záběru 40 cm je vhodný na střední a větší pozemky. Válec s drátky i ocelové nože. Jednoduchá výměna válců, které jsou uloženy v kvalitních ložiscích. Centrální nastavení hloubky provzdušňování. Skládací madla zaručují snadný transport i skladování. Díky širokému výhozovému tunelu skvěle sbírá. Sběrný koš z odolné tkaniny 55 l.

Zdravý trávník potřebuje ke svému růstu dostatek živin, vzduchu, vody a slunečního světla. Při pravidelném sekání se do trávníku ovšem dostávají zbytky trávy, které mohou vytvářet tlením nepropustnou vrstvu. Tato vrstva nejen že brání přístupu vzduchu a živin do země, zároveň je ideální pro růst hub a plísní, které nejsou pro zdravý a pěkný trávník žádoucí. Proto je vhodné čas od času trávník prořezat a provzdušnit. Prořezávání (vertikutace) se doporučuje provádět 2x ročně, poprvé na jaře, podruhé v podzimním období. Prořezávací válec z trávníku odstraní travní plsť, zbytky rostlin a plevele a prořeže vrchní vrstvu zeminy. Tím se zlepší příjem živin, vláhy a vzduchu a podpoří se tím hlubší prokořenění travin. Zároveň dochází k prořezání travních výběžků, čímž se podpoří tvorba nových výhonků a trávník tak houstne a zmlazuje se.

Provzdušňování (aerifikace) se doporučuje provádět po zbytek sezóny. Šetrně rozruší zhutnělou půdu, z trávy vyčeše zbytky po sečení a jiné nečistoty, tím odstraní neprostupný krunýř stařiny a zlepší výměnu půdních plynů a příjem vláhy.