zpět do katalogu

HECHT 5543 SXE benzínová sekačka s pojezdem

Cena bez DPH: 10 074 Kč
Cena vč. DPH: 12 190,- Kč
Výrobce Hecht
Dostupnost Do 2 dnů
   
Záběr  51 cm Elektrostart
Motor  HECHT OHV 
Koš 60 l
Hmotnost 43,5 kg

Parametry

Parametr              Popis
Výkon                            3,6 kW
Otáčky max,                 2800/min
Motor HECHT             4-taktní
Obsah                         173 cm3
Startování                    Elektrické
Boční výhoz                  Ano
Doporučená plocha  1600 m2
Doporučená zapalovací svíčka F6TRC, F7TRC nebo ekvivalentní
Doporučený motorový olej SAE 30
Pojezd                           Ano
Hmotnost                     43,5 kg
Ano
Maximální točivý moment 10 Nm
Ano, mulčovací sada v ceně
Nastavení výšky rukojeti  Ano
Objem koše                    60 l
Objem palivové nádrže 2 l
Počet rychlostí vpřed     4
Záběr                                51 cm
Podvozek                         Kov
Rychlost                          3 - 4,5 km/h
Třecí spojka na noži     Ne
Výška nastavení            25 - 75 cm

Popis zboží

Benzínová sekačka HECHT 5543 SXE 5in1 je skvěle vybavený stroj určený především do členitých zahrad se spoustou překážek. Přední kolo umožní snadnou manipulaci a objíždění překážek jako jsou různé záhony, keře, architektonické prvky a podobně. Pokud potřebujete posekat větší plochu bez překážek, přední kolo je možné pákou na madle zablokovat v rovné poloze, sekačka pak perfektně drží stopu a její použití je prakticky totožné s použitím běžné sekačky.

Sekačka je poháněna osvědčeným HECHT OHV motorem . Sekačka je vybavena elektrickým startérem, díky kterému je sekačka vhodná i pro seniory a ženy, které mohou mít problém se startováním pomosí táhla. Nicméně i tato možnost startování zůstala u sekačky zachována. Elektrický startér je napájen z 12 V akumulátoru, který je umístěn v panelu na madle sekačky. Startování je prováděno pomocí tlačítka na madle. Tlačítko je možno snadno vyjmout a uschovat, aby se předešlo nechtěnému nastartování například dětmi. Společně se sekačkou je dodávána i nabíječka akumulátoru.

Stabilní a pevné kovové šasi je opatřeno otvorem se záslepkou pro boční výhoz. Součástí dodávky je i kryt bočního výhozu, který umožní sekat trávu v režimu bočního výhozu. Díky tomu je možné sekat i lehce přerostlou trávu, aniž by se sekačka hltila a obsluha šlapala v posekané trávě.

V normálním režimu je posekaná tráva sbírána do 60 l textilního koše. Koš je vybaven aerodynamickou klapkou pro jednoduchou kontrolu stavu jeho naplnění. Výška zdvihu zadních kol se provádí standardně centrální pákou, přední kolo je nutné nastavit samostatně promocí hvězdicového šroubu. Pohodlné polstrované madlo lze díky rychloupínání snadno složit pro uskladnění, nebo přepravu sekačky a je zároveň výškově nastavitelné.

Pojezd sekačky je řešen pomocí variátorové převodovky, rychlost je možné nastavit ve čtyřech stupních od 3 do 4,5 km/h. Pokud tedy sečete pravidelně udržovaný trávník, lze nastavit nejvyšší rychlost a práce jde rychle od ruky. U zanedbaného, přerostlého nebo hustého trávníku pak lze rychlost přiměřeně snížit, sekačka se pak nehltí přívalem velkého množství posečené trávy a snížení rychlosti se projeví i na kvalitě sečení.