zpět do katalogu

HECHT 5533 SW 5 in 1 benzínová sekačka s pojezdem

Cena bez DPH: 8 091 Kč
Cena vč. DPH: 9 790,- Kč
Výrobce Hecht
Dostupnost Do 2 dnů
 
Záběr 51 cm
Motor HECHT OHV
Koš 60 l
Hmotnost 39 kg

 Parametr                        Popis
Jmenovitý výkon            3,6 kW
Max. otáčky                     2800 ot/min
Max. výkon motoru        6 HP
Motor Hecht                     4-taktní
Obsah                              173 cm3
Startování                         Manuální
Boční výhoz                      Ano
Centrální nastavení        Ano
Edge Cutting                    Ano
Hmotnost                         39,2 kg
Kuličková ložiska kol      Ano
Maximální točivý moment 10 Nm
Mulčování                          Ano
Nastavení výšky rukojeti Ano
Koš                                     60 l
Pojezd                                Ano
Záběr                                  51 cm
Podvozek                           Kov
Rychlost                             3,3 km/h
Třecí spojka na noži        Ano
Výška nastavení               25 - 75 mm

Popis zboží

Benzínová sekačka HECHT 5533 SW 5in1 je skvěle vybavený stroj určený především do členitých zahrad se spoustou překážek. Pření kolo umožní snadnou manipulaci a objíždění překážek jako jsou různé záhony, keře, architektonické prvky a podobně. Pokud potřebujete posekat větší plochu bez překážek, pření kolo je možné pákou na madle zablokovat v rovné poloze, sekačka pak perfektně drží stopu a její použití je prakticky totožné s použitím běžné sekačky.

Sekačka je poháněna osvědčeným HECHT OHV motorem o obsahu 173 cm3 o jmenovitém výkonu 3,6 kW s kroutícím momentem 10Nm/2600ot.min-1. Motor tak vyvine dostatek síly jak pro samotné sečení, tak pro pojezd rychlostí cca 3,3 km/h. Stabilní a pevné kovové šasi je opatřeno otvorem se záslepkou pro boční výhoz. Součástí dodávky je i kryt bočního výhozu, který umožní sekat trávu v režimu bočního výhozu. Díky tomu je možné sekat i lehce přerostlou trávu, aniž by se sekačka hltila a obsluha šlapala v posekané trávě.

V normálním režimu je posekaná tráva sbírána do 60 l textilního koše. Koš je vybaven aerodynamickou klapkou pro jednoduchou kontrolu stavu jeho naplnění. Výška zdvihu zadních kol se provádí standardně centrální pákou, přední kolo je nutné nastavit samostatně promocí hvězdicového šroubu. Výška zdvihu je od 25 do 75 mm.

Pohodlné polstrované madlo lze díky rychloupínání snadno složit pro uskladnění, nebo přepravu sekačky a je zároveň výškově nastavitelné.

Výkonný motor s obsahem 173cm3 a krouticím momentem 10Nm/2600ot.min-1je potřeba pro dostatečné zajištění kvalitního sečení, sběru a pojezdu. Při výběru sekaček se záběrem 50 - 53cm si dejte pozor na sekačky se slabým motorem 139-140 cm3 a kroutícím momentem okolo 7 Nm/2600ot.min-1, kde při vyšší nebo husté trávě výkon a kroutící moment motoru může chybět, a sekačka pak zdaleka nedosahuje potřebného výkonu. Někteří výrobci tento handicap maskují tím, že neuvádí skutečný obsah motoru.